Mistrovství ČR družstev II.ligy ve sportovní gymnastice Brno 5.-6.12.2015

V neděli 6.12. měl náš oddíl TJ Sokol Chrudim na Mistrovství ČR v II.lize družstev opět zastoupení.

Družstvo tvořily tři výborné chrudimské závodnice a měly ještě jako posilu  hostující závodnici ze Spartaku Sezimova Ústí. Nejlépe zvládla obtížné sestavy v obtížnosti kategorii juniorek naše nejmladší členka Sára Kulhavá, měla krásná prostná a skončila na skvělém 18.místě z 96 závodnic z republiky.  Nejstarší naše 15-letá výborná závodnice Kateřina Doležalová skončila celkově na 27.místě, od loňska si polepšila o několik míst, zacvičila skvělou sestavu na bradlech s třináctou nejvyšší známkou. Zuzana Malinská zacvičila krásně novou líbivou sestavu na prostných a podařila se jí bezpádová sestava na kladině, což je vždy velmi důležité. Umístila se celkově na 32.místě. Družstvu velice pomohla také hostující Karolína Podlahová. Celé družstvo bojovalo ze všech sil a umístilo se na výborném 10. místě, jen o 0,15 bodu jim utekla osmá příčka. Je to skvělý výsledek v těžké konkurenci 20 nejlepších oddílů v republice, kdy zvítězila děvčata z Bohemians Praha, dále bylo Sokol Kladno a Sokol Kampa Praha.

Můžeme našim gymnastkám poděkovat za skvělou reprezentaci našeho města a popřát jim mnoho dalších sportovních úspěchů.

13.12. koná náš oddíl ve sportovní hale již 49.ročník Memoriálu Mirky Brdíčkové-Šplíchalové a ve 12 hodin 4.ročník Župního přeboru Jaroslava Šplíchla pro nejmenší žákyně. Můžete přijít podpořit naše skvělé gymnastky.